עגלת קניות 0
משלוחי פרחים
באיזור חיפה והקריות
074-703-3555
פרחים בחיפה

סייפנים

סייפנים

צמח רב שנתי ממשפחת האירוסים, בעל מראה חגיגי ומרשים אשר ידוע גם בשם גלדיולה. הוא נחשב לבחירה מובילה עבור זרי פרחים למגוון אירועים משמחים, הודות למראה מרהיב המתקבל בזכות גבעול ארוך המשווה לו מראה אצילי, והתפרחת היפיפייה שלו אשר מגיעה בשלל צבעים. השימוש הנפוץ והמבוקש ביותר של הסייפן הוא בצבעו הלבן, אשר משווה לזר מראה קלאסי ויוקרתי המסמל אהבה אינסופית, טוהר ותמימות.

צמח הסייפן גדל מתוך פקעת עגולה, מתוכו יוצא גבעול המתנשא לגובה של בין 2-5 מ’ ועליו עלים המזכירים בצורתם חרב, מכאן גם כינויו “שושן החרב” אשר מגיע במקור מהמילה הלטינית גלדיולה, שמשמעותה חרב. הסייפן משתייך למשפחה המונה מעל ל-250 מינים שונים, והוא נפוץ באירופה, אסיה ואפריקה, כאשר המאפיין המרכזי המשתנה מזן לזן הוא גודל הפרחים, אשר נע מפרחים קטנים במיוחד ועד “קוצים” גדולים ומרשימים. הסייפן קיים בטבע בשלל גוונים, בהם: לבן, אדום, ורוד, סגול וכתום. במרוצת השנים, בעקבות דרישה הולכת וגוברת, עבר הסייפן המוכר לנו כיום הנדסה גנטית באמצעות הרביות, במטרה לייצר מגוון רחב יותר של צבעים.

הסייפן נחשב לצמח נוח לגידול למטרות נוי ובארצנו הוא פורח במשך כל עונות השנה. הוא אוהב אור שמש וניתן לשתול אותו באזורים אשר מוארים היטב באור טבעי. חשוב לשמור על האדמה מנוקזת ואוורירית ולא להשקות יתר על המידה, היות וצמח זה רגיש לאדמה רטובה מדי. הודות למראהו התמיר, מומלץ לשתול אותו בחלק האחורי בגינה, כך שיספק מסגרת לפרחים נמוכים יותר.

כמו כן מומלץ לשתול את הצמח בצמוד לקיר או לגדר אשר יספקו לו תמיכה, היות ובמזג אוויר סוער נוטה הסייפן לפתח נטייה מטה ולהתכופף לכן הוא דורש תמיכה וחיזוק באמצעי חיצוני. באזורים בעלי אקלים קר הסייפן אינו שורד את הקור העז ויש לנתק אותו מהאדמה ולגדלו בתנאי פנים עד לבוא האביב, אז יוכל ללבלב שוב בחוץ. בתרבות הסייפן נחשב כפרח הלידה של חודש אוגוסט ויש לו אף משמעות סימבולית נוספת – הוא מזוהה עם יום הנישואין ה-40.

סייפנים
עוד פרחים:
Powered by
כלי נגישות

Powered by - Wemake