עגלת קניות 0
משלוחי פרחים
באיזור חיפה והקריות
074-703-3555
פרחים בחיפה

חרציות

חרציות

חרצית היא פרח רב שנתי עשבוני אשר משתייך למשפחת המורכבים, ומונה כ-200 מיני חרצית שונים. מבנה החרצית מזכיר שמש, ולה מרכז עגול המוקף בעלי כותרת דקים וארוכים, הגבעול שלה בשרני וחלול. החרצית נחשבת לפרח פופולארי ואהוב בתרבויות שונות וניתן למצוא אותה במגוון זרי פרחים וסידורים, שם היא מוסיפה חן ויופי, בשלל גוונים מרהיבים.

המבנה הפתוח שלה מספק מראה פורח ומרשים, כך שהיא נחשבת לתוספת המעשירה כל זר. מבחינת משמעויות סימבוליות, פרח החרצית מזוהה עם מגוון ערכים ומסמל ערכים של נאמנות, אהבה, חיים, לידה מחדש, כבוד, שמחה ועוד ולכן הוא נחשב כמתאים לכל מועד ולכל אירוע.

 

פרח החרצית נפוץ מאוד בארץ ישראל, במיוחד זן החרצית העטורה, ובעונות האביב והקיץ היא פורחת לאורכה ולרוחבה במרבדים צפופים מלאי פרחים יפיפיים. בטבע מגיעים מיני החרצית השונים במגוון צבעים בהם: צהוב, כתום, אדום, סגול, ורוד, לבן וכן מגוון המשלב שני צבעים יחד. החרצית מפיצה ריח עז והיא עוברת האבקה על ידי חרקים וכך מתרבה בטבע באופן טבעי. בנוסף היא נחשבת לצמח המושך אליו ציפורים.

 

קל במיוחד לגדל את החרצית בתנאים ביתיים והיא פורחת ללא צורך בתחזוקה שוטפת רבה. יש לשתול את החרצית באדמה מנוקזת, רצוי מועשרת בדשן, ולהימנע מעודף השקיה. מומלץ לבצע גיזום לאחר הפריחה, בכדי ליהנות ממראה חיוני ולסייע בצמיחתה. החרצית מתאימה לאקלים חם ומומלץ לגדלה באזור עם חשיפה ישירה לשמש או באזור מוצל חלקית.

היא עמידה לתנאי קור וצומחת בקצב גידול מהיר. ניתן לגדל את החרצית מייחורים שנלקחו באביב. יש לחתוך את הגבעול באזור צומת עלים ולהשריש באדמה. חשוב להשקות את הצמחים מדי יום ולהניח באזור בו יש שמש ישירה.

 

מלבד שימושים אסתטיים, בעולם נעשה שימוש בפרח החרצית גם בתחומים אחרים, במיוחד בתרבויות במזרח אסיה, למשל ברפואה הסינית אשר משתמשת מזה שנים רבות בתה המופק מפרחי חרצית ככלי לטיפול בלחץ דם, דלקות שונות, כאבי ראש וכאמצעי המסייע בהורדת חום, וכן בהודו וביפן, שם נחשבת החרצית כפרח הלאומי ולה שמור מקום של כבוד בתרבות היפנית.

חרציות
עוד פרחים:
Powered by
כלי נגישות

Powered by - Wemake