עגלת קניות 0
משלוחי פרחים
באיזור חיפה והקריות
074-703-3555
פרחים בחיפה

ליזיאנטוס

ליזיאנטוס

הפרח האהוב במיוחד בארצנו, נקרא באנגלית Eustoma ומכונה גם ערבית גנטיאנית, נפוץ מאוד בסידורי פרחים ובמשתלות רבות בישראל. הליזיאנטוס הוא חלק קטן ממשפחת הגניטאן המונה כ 87 סוגים ומעל 1600 מינים שונים. מקורו בארצות חמות ונראה לראשונה בדרום ארצות הברית, מקסיקו והאיים הקאריביים, הליזיאנטוס מצוי גם בשטחים פתוחים ומרעה שם הוא גדל באופן פראי ללא התערבותם של בני אדם.

פרחי הליזיאנטוס גדלים במגוון צבעים וניתן למצוא אותם בגווני הסגול, לבן, כחול וורוד, לעיתים רחוקות נפגוש גם בפרח היפה בצבע צהוב או אדום. מבנה הפרח מזכיר צורה של משפך והוא גדל על גבעול ירוק-כחלחל שגובהו יכול לנוע בין 15 ל60 ס”מ. אורכם של הפרחים עצמם יכולה להגיע עד לשני סנטימטרים ולרוב גבעוליהם מסתעפים בחינניות מעוררת קנאה.

אף על פי יכולותו המדהימה של הליזיאנטוס לגדול גם בתנאים שאינם מבוקרים, הגידול שלו במסגרת שתילה מכוונת מצריך לא מעט טיפול שוטף וגם ידע על הפרח והתנאים האידיאליים בהם גדל. למשל, על הפרחים להישתל בקרקע עשירה ומתוחזקת היטב, על אדמה פורייה ובחשיפה מלאה לשמש.

בנוסף, לעומת פרחים אחרים, אסור לטמון את הזרעים הקטנטנים של הליזיאנטוס באדמה אלא לפזרם מעליה בלבד, אחרת הם לא ינבטו ויתפתחו כרצוי. תופתעו עוד לגלות, שהפרח אוהב מאוד קרקע לחה אך לא רטובה מידי והשקיית יתר עלולה להביא למותו.

ליזיאנטוס
עוד פרחים:
Powered by
כלי נגישות

Powered by - Wemake