עגלת קניות 0
משלוחי פרחים
באיזור חיפה והקריות
074-703-3555
פרחים בחיפה

ורדים

ורדים

מדובר במשפחה שלמה וענפה, המכונה הוורדיים, שמונה בתוכה בין 200 ל 250 מינים וסוגים שונים, המחולקים על פי תכונותיהם ונראותם. חלק מהמינים גדלים כשיחים, קוצניים, מטפסים רב שנתיים ועוד רבים. משפחת הוורדיים ניחנת במגוון רחב מאוד וייחודי של תצורות פרחים שונות ועשרות צבעים רבים ומגוונים. את המגוון הגדול ביותר של מיני הוורדיים השונים ניתן למצוא בתפוצה רחבה באיזורים שונים בעולם – אסיה, אירופה, צפון מערב אפריקה וצפון אמריקה.

הורדים צומחים בבודדים או בתפרחות, לכל פרח ישנם עלי כותרת, חמישה עלי גביע ואבקנים. במרוצות השנים, תוך שילוב של זנים שונים והשבחת גנים באמצעות טכנולוגיה, רבים מהאבקנים הפכו לעוד עלי כותרת המעניקים לורדים את המראה השכבתי המוכר לנו היום. ברוב מיני הורדים אורכם של עלי הכותרת נע בין 5 ל15 סנטימטרים, פירותיהם של הורדים אכילים, בשרניים ובעלי ערכים תזונתיים גבוהים.

לורדים צבעים בוהקים, הם בולטים וריחם חזק ונישא למרחקים, אך מלבד היותם פרחי נוי נפלאים, זנים מסויימים ממשפחת הוורדיים הם אף אכילים ומיעוטם משמש גם למטרות רפואיות בהכנת תרופות לתחלואות שונות. למשל, מי ורדים ידועים ביתרונותיהם בשימוש על עור הפנים, בתרבויות המזרח נעשה שימוש בתמציות ורדים בתה ובשמן המופק מעלי הכותרת משתמשים מכדי להקל בהפרעות מעיים שונות. עלי הכותרת של חלק מהזנים משמשים להפקת בשמים ולעיתים גם להכנת תבלינים לתיבול מאכלים.

ורדים
עוד פרחים:
Powered by
כלי נגישות

Powered by - Wemake